Reklam Almak İstiyorum     Bu sayfaya kadar geldiyseniz yolu yarılamışsınız demektir.Size tavsiyem sitenizi yayınlamaya başladıktan sonra sitenizin organik hitinin yükseldikten sonra reklam sitelerine başvurmanızdır.Organik hit olarak bahsettiğim kitle ise kendi imkanlarıyla ya da çabalarıyla sizin sitenize yönelmiş kitledir.Bu istisna olarak diğer sitelerden kendi reklamlarınızı yapıp hitinizi yükseltemeyeceğiniz anlamına gelmez. Sitenizin hit'ini yükseltmenin yolunu diğer sayfalarımızda bulabilirsiniz ama öncelikle burada anlatmak istediğim sitenizin belirli bir kitleye ulaştıktan sonra reklam sitelerine başvurmanız gerektiğidir.Zira hitiniz düşük ve yayınlarınız az ise siteniz bir çok reklam şirketi ya da aracı şirketler tarafından reddedilebilir.

     Öncelike en güvenli olan ''Google Adsense'' den bahsedelim.Bir adsense hesabını kabul ettirmeniz için öncelikle sayfadaki içeriklerinizin +18 içerik, teşhir, tehdit ve kötü içerik bulundurmaması gerekmektedir.2. husus ise sitenizdeki sayfalar ve içerikerinin yoğunluğudur.Bunu basitçe arttırabilirsiniz yani sitenizin içine sayfa ekleyip sitenizin amaçları doğrultusunda metin, resim, makale v.b. şeyler ekleyerek bu sorunu da halledebilirsiniz.

       2.Reklam sitemiz ad.gittigidiyor.com ''Gittigidiyor İş Ortaklığı Programı'' bu programa katılmak ''Google Adsense'' kadar zor olmasa da sitenizin içeriğine ve getirisine dikkat etmektedir.Yukarıda bahsettiğimiz üzere sayfanızda +18 içerik, teşhir, tehdit ve kötü içerik bulunmaması gerekmektedir.2. husus sayfanızın hitidir burada önemli olan sayfanızın görüntülenme sayısı değil tamamen sayfanızın tekil ziyaretçi sayısıdır.Tekil ziyaretçi olarak bahsettiğimiz ise bir IP numarası ile aynı gün içinde yapılan tüm ziyaretlerin tekil sayılmasıdır.Mesela ben bilgisayarım üzerinden bir siteye giriş yaptığım ve o sitede 3 sayfa gezdiğim zaman sayfa görüntüleme 3 tekil ziyaret ise 1 olacaktır.Getirisi yüksek bir ortaklık programıdır.

    3.Reklam sitemizin ismi Adhood bu site aslında bir reklam değil aracı bir sitedir.Yani reklamverenlerle yayıncıları aynı çatı altında tutup her iki tarafada hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.Bu site üzerinde yayıncı olmak ve diğer firmaların reklamlarını yayınlamak için web sitenizin ücretsiz olmaması gerekmektedir en büyük etken de budur.Bundan sonra gelen hususlar da diğer reklam sitelerinde bahsetmiş olduğumuz gibi sayfa içeriği ve kötü amaçlı yazı makale v.b. türünden yazılar olmamasıdır.Burada tekil olduğu kadar çoğul yani sayfa görüntüleme de etkilidir. Web sitenizin hitini arttırmak için kullanılan yöntemleri diğer sayfalarımızda bulabilirsiniz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder